این متن را بخوانید و کاملاً هوشیار باشید!!!

در اکثر موارد، افراد اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می ­دهند و یا مبالغی را به حساب ­های کلاهبرداران منتقل می نمایند. عاملان طوری برنامه ریزی می­کنند که امکان تحقیق و تفکر از افراد گرفته می­شود و معمولاً با برانگیختن حس طمع و زیاده­خواهی، قربانیان را به دام می اندازند.

اخیراً سامانه اینترنتی تحت عنوان ( سامانه درخواست و صدور کارت بین المللی هویت دانشگاهی aiic) با راه اندازی وب سایت www.aiic.ir و کانال تلگرامی @aiicard اقدام به کلاهبرداری از دانشجویان، مدرسان و اعضاء هیأت علمی کرده و خود را نماینده تشکیلاتی موسوم به (جامعه بین المللی توسعه ارتباطات بین دانشگاهی (iscdbu) که در کشور روسیه مستقر می باشد معرفی نموده است.

در این سامانه هرکدام از دانشجویان، مدرسان و اعضای هیأت علمی ضمن اینکه باید کلیه اطلاعات خود را به همراه عکس وارد این سامانه کنند باید مبالغی بین 70 تا 100 هزار تومان جهت صدور کارت مذکور و عضویت در سامانه واریز نماید، کارت های ارائه شده به زبان انگلیسی و روسی است.

این سامانه در خصوص فعالیت های خود آورده است ( سامانه فوق به هیچ مؤسسه و یا دانشگاهی در داخل کشور وابسته نبوده و بطور مستقل از کشور روسیه برای ارائه خدمات هویت بین المللی دانشگاهیان کشور فعالیت می نماید. سامانه مذکور، شناسایی و دعوت از نخبگان و خبرگان کشورهای مختلف برای همکاریهای کوتاه مدت علمی و آموزشی، مبادله اطلاعات علمی با سایر دانشگاههای بین المللی، برگزاری مشترک کارگاههای تخصصی و تسهیل در جذب متقاضیان خارجی جهت گذراندن دوره آموزش بین المللی را از اهداف اصلی خود مطرح کرده است.

حراست مرکزی وزارت دادگستری در مورد نامه های الکترونیکی مجعول اطلاعیه صادر کرد.

پیرو اطلاعیه ۱۳۹۵/۷/۲۶ این مرکز با توجه به تماس هموطنان محترم، به تازگی نامه های الکترونیکی با عنوان مجعول "سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری" برای برخی افراد ارسال شده که حاوی مطالب جعلی بوده و خواننده را ترغیب به باز نمودن پیوست های نامه می نماید.
با بررسی های به عمل آمده و همکاری دستگاه های نظارتی مشخص گردید، پیوست های مذکور آلوده به نرم افزار جاسوسی بوده که اطلاعات کاربر، خصوصاً در حوزه مالی شامل شماره حساب، رمز عبور و ... را به مکانی خارج از کشور ارسال می نماید که این امر می تواند باعث دستبرد و برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص گردد.
لذا از کلیه هموطنان عزیز درخواست می شود، از باز کردن پیوست های هر نوع نامه الکترونیکی ناشناس جداً خودداری نمایند.
ضمناً شماره تماس حراست مرکزی وزارت دادگستری ۵۱-۸۸۹۲۶۴۵۰ آماده اطلاع رسانی و کمک به شما هموطنان عزیز خواهد بود.

 

منبع:حراست مرکزی وزارت دادگستری